Toplu İş Sözleşmesi Hakkında

SAYIN KAT MALİKLERİ;

NİSAN 2019 AYI İÇERİSİNDE BLOK GÖREVLİLERİMİZ YÖNETİMLE OLAN MEVCUT SÖZLEŞME YERİNE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İSTEDİKLERİNİ BEYAN ETMİŞLERDİR.

BU BEYAN ÜZERİNE YÖNETİME İLETİLEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TEKLİF DOSYASI İNCELENMİŞ KONU MÜZAKERE EDİLMEK ÜZERE SİTEMİZ EN ÜST KARAR ORGANI OLAN TEMSİLCİLER KURULU 25 NİSAN 2019 TARİHİNDE TOPLANTIYA ÇAĞRILMIŞTIR.

TEMSİLCİLER KURULUNDA YAPILAN OYLAMA SONUCUNDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ŞARTLARININ KAT MALİKLERİNİN MEVCUT AİDATLARINA % 70 ORANINDA BİR ARTIŞA NEDEN OLACAĞIDAN TEMSİLCİLER KURULU ALTERNATİF YÖNTEM OLAN PROFESYONEL TEMİZLİK HİZMETİ ALIMI HUSUSUNDA YÖNETİM KURULUNA YETKİ VERİLMİŞTİR.

YETKİ KONUSU BLOK GÖREVLİLERİNE ŞİFAHEN İLETİLMİŞ AKABİNDE BLOK GÖREVLİLERİNİN TAMAMI YÖNETİM KURULUNAYAZILI OLARAK MÜRAACAT EDEREK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDEN VAZGEÇTİKLERİNİ SİTE YÖNETİMİ İLE BELİRSİZ İŞ SÖZLEŞMESİ YAPMAK İSTEDİKLERİNİ BEYAN ETMİŞLERDİR.

BU TALEP ÜZERİNE TEMSİLCİLER KURULU TARAFINDAN VERİLEN PROFESYONEL TEMİZLİK HİZMET ALIMI YETKİSİ ŞİMDİLİK KULLANILMAYACAKTIR.

BİLGİLRİNİZE SUNARIZ.