Yakıt Tassarufu Sağlanmak İçin

DAİRE SAKİNLERİNİN KULLANIMA YÖNELİK DİKKAT ETMESİ GEREKENLER ;

Termostatik vana ve oda termostatlarının doğru çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi,  ve banyoda ki havlupanların gereksiz yere çalıştırılmaması,

Sürekli kullanılan odalar için tavsiye edilen sıcaklık 20 – 22°C dir.

Daha az kullanılan odalar için ise tavsiye edilen sıcaklık 15-18 °C dir

Radyatörünüzün soğuması oda sıcaklığının istenilen dereceye ulaştığı anlamına gelmektedir.

Bu durumda Radyatörünüzün üst kısmı sıcak alt kısmı soğuk olabilir.

Oda sıcaklığı ayarladığınız sıcaklığın altına düşene kadar radyatörünüz soğuk olabilir.

Evinizin havalandırması yapılırken uzun süreli havalandırma yapmanın, evinizi soğutacağını ve ısınma tüketimini artıracağını unutmayınız.

Havalandırma yaptığınız odada bulunan termostatik radyatör vanasını en kısık pozisyona getirip, 10 dakikayı geçmeyecek şekilde havalandırma yapmanız uygun olacaktır.

Ortalama oda sıcaklığındaki 1 °C’lik azalmanın yaklaşık % 6 oranında ısı tasarrufu sağlayacağını unutmayınız.

DİKKAT!

Kapı, pencere ve kasalarındaki açıklıklarını, gereksiz yere açık bırakılan kapı ve encerelerin ısı tüketimlerinizi yükseltmeye neden olacağını unutmayınız!

Radyatörlerinizde takılı olan termostatik vanalarınızın çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Örneğin termostatik vananız en kısık pozisyondayken radyatörünüz sürekli çok sıcak kalıyorsa, ya da pencerenizi açtığınız halde radyatörünüz ısınmıyorsa termostatik vananızın çalışmasıyla ilgili problem olabileceğine dikkat ediniz!

NOT:DOGALGAZ DAĞITIM FİRMASI,DOĞALGAZ FATURALARINI KESTİĞİ TARİHİNDEN İTİBAREN (10) ON GÜNLÜK ÖDEME SÜRESİ TANIMAKTADIR, BU NEDENLE BİLDİRİM ALDIĞINIZ TARİHTEN İTİBAREN EN GEÇ BİR HAFTA İÇERİSİNDE ISINMA BEDELLERİNİ ÖDEMENİZ GEREKMEKTEDİR.